logo

Yhteystiedot − me autamme

Rakentamisen ammattilaisina tiedämme, että toimivaan rakentamiseen tarvitaan kunnon välineet ja kalusto. Rakentamisessa kyse on myös työturvallisuudesta. Tästä syystä työturvallisuustuotteet ovat valikoimassamme merkittävässä asemassa. Tuotteittemme avulla saat rakentamisen sujumaan ei vain joutuisasti, vaan myös turvallisesti.

Käyttämällä palvelujamme pääset keskittymään olennaiseen – rakentamiseen.

Alla henkilökunnan yhteystiedot. Voit myös aina soittaa vaihteemme numeroon: 020 719 2322 arkisin 7−17.

Näytä:
Kimmo Ala-Hongisto

Kimmo Ala-Hongisto

toimipisteen esimies Pori
myynti Satakunta
050 342 4823
kimmo.ala-hongisto@skanska.fi

Marko Alasalmi

Marko Alasalmi

talouspäällikkö 040 740 4254
marko.alasalmi@skanska.fi

Timo Blom

Timo Blom

myynti Vantaa 040 410 7321
timo.blom@skanska.fi

Lamin Bojang

Lamin Bojang

myynti PK-seutu 046 923 5514
lamin.bojang@skanska.fi

Vesa Haukka

Vesa Haukka

myynti Lappeenranta 040 524 5411
vesa.haukka@skanska.fi

Ville Hakala

Ville Hakala

tuoteryhmävastaava
Työmaatilat ja kontit
050 352 7460
ville.hakala@skanska.fi

Sasu-Matti Hannunen

Sasu-Matti Hannunen

myynti Jyväskylä ja Kuopio 046 923 0611
sasu-matti.hannunen@skanska.fi

Rami Hirvikorpi

Rami Hirvikorpi

myynti PK-seutu 050 331 5072
rami.hirvikorpi@skanska.fi

Hannu Johansson

Hannu Johansson

kalustopäällikkö 050 593 4043
hannu.johansson@skanska.fi

Samuli Johansson

Samuli Johansson

myynti PK-seutu 050 440 8242
samuli.johansson@skanska.fi

Pontus Kaltiala

Pontus Kaltiala

logistiikkavastaava 050 307 4703
pontus.kaltiala@skanska.fi

Miko Karhunen

Miko Karhunen

tuoteryhmävastaava
Olosuhdehallinta
050 592 7929
miko.karhunen@skanska.fi

Antti Katajamäki

Antti Katajamäki

myynti Vaasa 040 507 9056
antti.katajamaki@skanska.fi

Seppo Kekkonen

Seppo Kekkonen

toimipisteen esimies
Jyväskylä
040 704 5029
seppo.kekkonen@skanska.fi

Aulis Koivula

Aulis Koivula

toimipisteen esimies Oulu
myynti Pohjois-Suomi
050 478 0384
aulis.koivula@skanska.fi

Tapani Korvenpää

Tapani Korvenpää

aluepäällikkö
Länsi- ja Pohjois-Suomi
0400 787 389
tapani.korvenpaa@skanska.fi

Matti Koskela

Matti Koskela

tuoteryhmävastaava, teline- ja tukikalusto 045 114 9043
matti.koskela@skanska.fi

Jani Kylä-Kause

Jani Kylä-Kause

myynti Nurmijärvi 044 303 2126
jani.kyla-kause@skanska.fi

Aki Lahdensuu

Aki Lahdensuu

myynti Espoo 050 467 6622
aki.lahdensuu@skanska.fi

Tommi Lyytinen

Tommi Lyytinen

toimitusjohtaja 020 719 2322
tommi.lyytinen@skanska.fi

Joel Nuurtila

Joel Nuurtila

työnjohtaja
Olosuhdehallinta
0400 757 257
joel.nuurtila@skanska.fi

Mika Nyberg

Mika Nyberg

toimipisteen esimies
Tampere
040 594 8764
mika.nyberg@skanska.fi

Risto Makkonen

Risto Makkonen

kehityspäällikkö 040 504 4795
risto.makkonen@skanska.fi

Niko Mäentakanen

Niko Mäentakanen

myynti PK-seutu 050 435 3200
niko.maentakanen@skanska.fi

Lauri Nieminen

Lauri Nieminen

tuoteryhmävastaava, hissit 050 464 0820
lauri.nieminen@skanska.fi

Olli Pennanen

Olli Pennanen

myynti Kuopio 040 581 2436
olli.pennanen@skanska.fi

Ossi Piiroinen

Ossi Piiroinen

tuoteryhmävastaava, nostimet, generaattorit ja maantiivistimet 050 594 6255
ossi.piiroinen@skanska.fi

Juha Repo

Juha Repo

myynti Varsinais-Suomi 050 534 1204
juha.repo@skanska.fi

Mikko Räisänen

Mikko Räisänen

aluepäällikkö
Länsi- Itä- ja Pohjois-Suomi
050 575 4106
mikko.raisanen@skanska.fi

Kyösti Sandell

Kyösti Sandell

Etelä ja Itä-Suomi
Aluepäällikkö
046 922 9540
kyosti.sandell@skanska.fi

Tenho Tikkanen

Tenho Tikkanen

huoltovastaava 040 820 4489
tenho.tikkanen@skanska.fi

Mika Tuominen

Mika Tuominen

toimipisteen esimies Turku 040 836 2092
mika.tuominen@skanska.fi

Jani Vainiomäki

Jani Vainiomäki

tuoteryhmävastaava, torninosturit 050 414 0525
jani.vainiomaki@skanska.fi

Juha Vesikallio

Juha Vesikallio

tuoteryhmävastaava, sähkökalusto 050 358 7955
juha.vesikallio@skanska.fi