logo

Yhteystiedot − me autamme

Rakentamisen ammattilaisina tiedämme, että toimivaan rakentamiseen tarvitaan kunnon välineet ja kalusto. Rakentamisessa kyse on myös työturvallisuudesta. Tästä syystä työturvallisuustuotteet ovat valikoimassamme merkittävässä asemassa. Tuotteittemme avulla saat rakentamisen sujumaan ei vain joutuisasti, vaan myös turvallisesti.

Käyttämällä palvelujamme pääset keskittymään olennaiseen – rakentamiseen.

Alla henkilökunnan yhteystiedot. Voit myös aina soittaa vaihteemme numeroon: 020 719 2322 arkisin 7−17.

Näytä:
Kimmo Ala-Hongisto

Kimmo Ala-Hongisto

myynti Pori 050 342 4823
kimmo.ala-hongisto@skanska.fi

Lamin Bojang

Lamin Bojang

myynti Espoo 046 923 5514
lamin.bojang@skanska.fi

Fredrik Böhme

Fredrik Böhme

talous 040 731 6373
fredrik.bohme@skanska.fi

Vesa Haukka

Vesa Haukka

myynti Lappeenranta 040 524 5411
vesa.haukka@skanska.fi

Ville Hakala

Ville Hakala

kalustovastaava, työmaatilat ja kontit 050 352 7460
ville.hakala@skanska.fi

Rami Hirvikorpi

Rami Hirvikorpi

myynti PK-seutu 050 331 5072
rami.hirvikorpi@skanska.fi

Martti Hyvönen

Martti Hyvönen

myynti Mikkeli 040 765 5254
martti.hyvonen@skanska.fi

Pontus Kaltiala

Pontus Kaltiala

myynti Nurmijärvi 050 307 4703
pontus.kaltiala@skanska.fi

Miko Karhunen

Miko Karhunen

kalustovastaava, lämmitys ja pölynhallinta 050 592 7929
miko.karhunen@skanska.fi

Jaakko Karjalainen

Jaakko Karjalainen

myynti Pirkanmaa 040 581 0672
jaakko.karjalainen@skanska.fi

Antti Katajamäki

Antti Katajamäki

myynti Vaasa 040 507 9056
antti.katajamaki@skanska.fi

Seppo Kekkonen

Seppo Kekkonen

myynti Jyväskylä 040 704 5029
seppo.kekkonen@skanska.fi

Tapani Korvenpää

Tapani Korvenpää

myynti Turku ja Länsi-Suomi, aluepäällikkö 0400 787 389
tapani.korvenpaa@skanska.fi

Aki Lahdensuu

Aki Lahdensuu

myynti, Espoo 050 467 6622
aki.lahdensuu@skanska.fi

Tommi Lyytinen

Tommi Lyytinen

toimitusjohtaja 040 527 4024
tommi.lyytinen@skanska.fi

Veli-Matti Maaranen

Veli-Matti Maaranen

myynti Itä-Suomi 0400 493 607
veli-matti.maaranen@skanska.fi

Risto Makkonen

Risto Makkonen

järjestelmäasiantuntija 040 504 4795
risto.makkonen@skanska.fi

Tomi Matilainen

Tomi Matilainen

Myynti Joensuu 050 911 9467
tomi.matilainen@skanska.fi

Niko Mäentakanen

Niko Mäentakanen

toimipisteen esimies 050 435 3200
niko.maentakanen@skanska.fi

Lauri Nieminen

Lauri Nieminen

kalustovastaava, hissit 050 464 0820
lauri.nieminen@skanska.fi

Olli Pennanen

Olli Pennanen

myynti Kuopio 040 581 2436
olli.pennanen@skanska.fi

Ossi Piiroinen

Ossi Piiroinen

Kalustovastaava, henkilönostimet, generaattorit ja maantiivistimet 050 590 2413
ossi.piiroinen@skanska.fi

Ilpo Roponen

Ilpo Roponen

kalustovastaava, teline- ja tukikalusto 0400 157 039
ilpo.roponen@skanska.fi

Mikko Räisänen

Mikko Räisänen

myynti Oulu ja Pohjois-Suomi 050 575 4106
mikko.raisanen@skanska.fi

Olli Saari

Olli Saari

myynti Turku 040 833 4840
olli.saari@skanska.fi

Kyösti Sandell

Kyösti Sandell

myynti PK-seutu 046 922 9540
kyosti.sandell@skanska.fi

Henna Sassi

Henna Sassi

myynti Helsinki 050 303 5424
henna.sassi@skanska.fi

Tenho Tikkanen

Tenho Tikkanen

huoltovastaava, torninosturit 040 820 4489
tenho.tikkanen@skanska.fi

Kirsi Toivanen

Kirsi Toivanen

viestintä ja markkinointi 0400 183 919
kirsi.toivanen@skanska.fi

Jani Vainiomäki

Jani Vainiomäki

tuoteryhmävastaava, torninosturit 050 414 0525
jani.vainiomaki@skanska.fi

Juha Vesikallio

Juha Vesikallio

kalustovastaava, sähkökalusto 050 358 7955
juha.vesikallio@skanska.fi